Antrasis karantinas smogė ir „Gelbėkit vaikus“ organizacijos globotiniams – „Rimi“ suskubo į pagalbą

2020 m. Gruodis 14 d.
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centro vadovės Indrės Dambrauskienės teigimu, šiuo metu didžiausias rūpestis – vaikų ir šeimos gerovė.

Tam, kad, griežtėjant antrajam karantinui, sunkumus išgyvenančios šeimoms, nepritrūktų maisto produktų, „Rimi Lietuva“ visą gruodžio mėnesį reguliariai skiria paramą šiai organizacijai šviežiais ir ilgo galiojimo produktais. 

Prioritetas – šeimos gerovė

Šiaulių vaikų dienos centro vadovė pripažįsta, kad karantinas vienaip ar kitaip paveikia visus, o ypatingai – socialinės atskirties ir skurdo rizikoje atsidūrusias šeimas: „Deja, bet vis daugiau organizacijos dienos centrus lankančių vaikų tėvų netenka darbo arba išeina į prastovas, tad šeimos susiduria su pajamų ir maisto stygiumi. Taip pat tokios šeimos dažniausiai gyvena mažoje erdvėje, dėl to kyla įtampa, nukenčia šeimos narių psichologinė būsena. Stengiamės padėti kuo tik galime – teikiame pagalbą maisto produktais, pasikalbame, išklausome, bandome kartu rasti sprendimą.“

Antrasis karantinas „Gelbėkit vaikus“ veiklos nesustabdė. Siekiant ir toliau aktyviai bendrauti su vaikais ir jų tėvais, naudojamos internetinės pokalbių platformos. „Mūsų organizacija aktyviai dirba ir per karantiną. Vaikų bei šeimos gerovė mums yra pats didžiausias prioritetas, tad likimo valiai tikrai jų nepaliksime. Kiekvieną dieną su vaikais kalbame per nuotolines vaizdo platformas – padedame ruošti pamokas, kartu karpome, piešiame. Taip pat esant poreikiui teikiame ir psichologinę pagalbą. Aišku, neišvengiame susitikimų ir dienos centre, kadangi šeimos atvyksta atsiimti maisto produktų, tačiau laikomės visų saugumo reikalavimų. Stengiamės, kad tarp mūsų neatsirastų atotrūkis šiuo neramiu laikotarpiu“, – pasakoja I. Dambrauskienė.

Organizacijos veiklą užtikrina ir ilgalaikiai partneriai

„Šiaulių vaikų dienos centras veikia jau 23 metus, tad turime ilgalaikių rėmėjų, kurie mūsų nepalieka bėdoje. Net ir patys paskambina, pasiteirauja kaip gyvename ir kuo galėtų pagelbėti, tad esame nepaprastai laimingi ir dėkingi. Pavyzdžiui, su prekybos tinklu „Rimi“ šiais metais švęsime vienuoliktus draugystės metus. Tai mūsų visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės nuopelnas“, – sako Šiaulių vaikų dienos centro vadovė. „Rimi Lietuva“ teikia dienos centrams paramą maisto produktais, o prieš šventes siuntinius papildys ir vaikų mėgstami kalėdiniai saldumynai.

„Tikiuosi, kad virusas ilgai nesitęs ir galėsime vėl rengti įvairius renginius, pavyzdžiui, kasmetinį užsiėmimą „Daržas ant palangės“. Prekybos tinklo „Rimi“ ambasadorės kovo mėnesį atvykdavo į dienos centrą ir kartu su vaikais sodindavo įvairius augalus bei daržoves. Vaikams tai didelė pramoga, kadangi pamato visą procesą, patys išmoksta prižiūrėti augalus ir jais rūpintis. Kiekvienais metais atnaujiname šią programą ir auginame vis skirtingas daržoves. Tai tapo jau dešimtmetį gyva mūsų tradicija“, – džiaugiasi I. Dambrauskienė.

Gyvenimo džiaugsmą atrado padedant kitiems

Pradinio ugdymo pedagogė pripažįsta, kad nors darbas dienos centre ir sunkus, suteikia nepaprastai daug džiaugsmo. „Kone visą gyvenimą dirbu socialinį darbą. Esu įsitikinusi, kad šioje veikloje tarsi atradau gyvenimo prasmę – galiu kažkam padėti bei būti naudinga visuomenei. Pagalbą suteikiame visiems, kam jos reikia: vaikams, tėveliams, vyresniems žmonėms. Esu labai laiminga, kad galiu save realizuoti šioje veikloje.“

Šiaulių vaikų dienos centro vadovė ragina visuomenę nelikti abejingai kitų skausmui ir prisidėti bent mažais darbais. „Šiuo metu esame situacijoje, kuri reikalauja ne tik materialinio gėrio ar resursų, bet ir paprasto, šilto buvimo kartu. Juk yra saugių bendravimo priemonių, tokių kaip telefonas ar internetas, kuriomis galime pasinaudoti. Ypatingai daug vyresnio amžiaus žmonių yra užsidarę namuose ir neturi šalia artimųjų, kurie galėtų jais pasirūpinti. Gal verta paklausti, ar nereikia nupirkti maisto produktų? Paprasčiausiai pasiteiraukite, kaip senjoras šiandien jaučiasi. Manau, kad kiekvienas skambutis vienišam žmogui ar šeimai, skirtas laikas ir dėmesys yra pati didžiausia dovana, kokia gali būti šiuo laikotarpiu.“


Populiarūs straipsniai