Gausių šeimų asociacija jau šeštąjį kartą į mokyklą išleido gausių šeimų pirmokus

2010 m. Rugsėjis 01 d.
Vakar Gausių šeimų asociacija jau šeštus metus iš eilės bendradarbiaudama su mažmeninės prekybos tinklu „Rimi Lietuva” naujiems mokslo metams į mokyklą padėjo suruošti 106 gausių šeimų pirmokus iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio, Molėtų ir Kupiškio raj.
 
Kaip teigia Gausių šeimų asociacijos vadovė Angelė Kostogrizienė, tradicinė rugsėjo 1-osios proga teikiama parama gausių šeimų pirmokams šiemet, kaip niekad, esant sunkesniam ekonominiam laikotarpiui, yra labai vertinga ir reikalinga.
 
„Sulėtėjus ekonomikai ir išaugus bedarbystei, šie metai yra nelengvi daugumai šeimų ir pavienių gyventojų, tačiau gausioms šeimoms jie ypač sunkūs. Dauguma šių šeimų sunkiai verčiasi kasdien ir dar kasmet į mokyklą turi išleisti po 3-4 vaikus, kuriems yra reikalingos ne tik mokyklinės prekės, bet taip pat ir sportinė apranga bei uniformos. Norint vieną vaiką paruošti mokyklai, reikia tam skirti mažiausiai 300 litų ir tai sau gali leisti tikrai ne kiekviena šeima”, – sako A.  Kostogrizienė.
 
Jos teigimu, jei ne kasmetinė parama, tai šį kartą kai kurių gausių šeimų būtų laukęs dar didesnis iššūkis, nes 5  šeimos iš 106, rugsėjo 1-ąją į mokyklą išleidžia savo dvynukus. 
 
Gausioms šeimoms ir jų mažiesiems surengtoje šventėje „Rimi Lietuva” pirmokams padovanojo mokymuisi skirtų kanceliarinių prekių pripildytas mokyklines kuprines, kurių bendra vertė siekia beveik 10 tūkst. litų.
 
„Sunkesniais laikais mūsų prekybos tinklui ypač svarbiu prioritetu išlieka pačių pažeidžiamiausių socialinių grupių rėmimas. Gausių šeimų pirmokų išleidimas į mokyklą kasmet suteikia galimybę prisidėti prie būtiniausių Lietuvos gausių šeimų poreikių ir praskaidrinti jiems šią dieną“, - sako „Rimi Lietuva“ marketingo ir viešųjų ryšių vadovas Robertas Liudvinavičius.
 
Iš viso Gausių šeimų asociacija kartu su „Rimi Lietuva“ nuo 2005 m. mokyklai padėjo suruošti 662 gausių šeimų mažylius. Tarp išleistų į mokyklą – 22 dvyniai ir du ketvertukai.
 
1990 m. veiklą pradėjusi Gausių šeimų asociacija propaguoja tradicines šeimos vertybes, kelia gausių šeimų įvaizdį visuomenėje, vykdo įvairius projektus, susijusius su gausių šeimų ir jose augančių vaikų gerove. Asociacija taip pat atstovauja gausių šeimų interesus įvairiose institucijose ir vykdo švietėjišką veiklą.

Populiarūs straipsniai