Darželinukas namie: kuo užsiimti?

Mano šeimai • 2019 m. Sausis 15 d.
Yra daugybė priežasčių, kodėl darželinukas neina į darželį. Sezoniniai virusai yra viena dažniausių. Ir kol vaikui kyla temperatūra, bėga nosis ar kutena kosulys, jo veikla yra tik tokia, kokią leidžia savijauta.

Laikas, kai virusas nugalėtas, vaikas jaučiasi gerai, bet dar stiprėja prieš vėl išeidamas į darželį, yra tas, kuris mamoms ir tėčiams kelia daugybę iššūkių. Ką veikti su vaiku namuose, kai energija liejasi per kraštus? Į lauką eiti nelabai galima, o visos įprastos veiklos šiek tiek nusibodusios? Surinkau jums idėjas, kurios pasiteisino man, trijų vaikų mamai ir tada, kai mano didieji, dabar jau moksleiviai, buvo maži, ir dabar, kai mažoji, likusi namuose, atrodo, gali kalnus nuversti. Labai tikiuosi, kad šios idėjos palengvins ir praskaidrins kasdienybę tada, kai jūsų darželinukas laiką leidžia namuose.

Gaminkite maistą kartu

Net patys jauniausi darželinukai tikrai moka sumaišyti dubenyje subertus ingredientus, taip prisidėdami prie valgio ruošimo. Mano didieji vaikai – pametinukai, gaminimą kartu atradau, kai jie buvo maži ir iškart reikėdavo užimti ne vieną, bet du darželinukus. Kepdavome sausainius, keksiukus ir blynus kartu. Jums patariu - raskite lengvai pagaminamų keksiukų receptą, dar geriau – sveiką recepto versiją su mažiau cukraus ir kartu užmaišę tešlą juos iškepkite. Keksiukams iškepus, išsivirkite arbatos ir jei taip įdomiau – galite žaisti namų restoraną. Mūsų namuose keksiukai su arbata yra pats geriausias namų restorano maistas.

Skaitykite knygas

Visiems girdėtas patarimas, bet knygų skaitymas kartu su vaiku yra tikrai naudingas užsiėmimas. Jei įprastai skaitote kasdien, skaitymą, kai esate namuose, ilgiau galite paįvairinti. Mes mėgstame žaisti, kad skaitome viena kitai. Man visada labai patinka klausyti ką „perskaito“ mano mažoji. Pabandykite, nustebsite išgirdę neįtikėtinų istorijų.

Žaiskite

Nieko naujo, sakysite, bet dažnai su vaikais žaisti suaugusiems sudėtinga. Aš pati esu ne kartą sakiusi, kad su vaikais žaisti tiesiog nemoku. Man žaidimas kartu dažnai atrodo sudėtingas, nes žaisdama padarau kažką ne taip, kaip įsivaizdavo mano dukra. Pagrindinis patarimas – žaiskite pagal vaiko scenarijų, klauskite, ką turite daryti, leiskite savo vaikui būti žaidimo vedliu. Ir jei tik reikia, suvalgykite tą medinį tortą :)

Sukurkite papuošalų kolekciją

Tam reikės tik to, ką jau galite rasti namuose – virvelės ir karoliukų. Jei karoliukų jūsų namuose nėra, naudokite batų raištelius ir makaronus su skylute. Detalių savo karoliams galite pasigaminti iš kartono arba tarp žaislų surasti tuos, kurie būtų tinkami papuošalams kurti. Idėja apie savų papuošalų kūrimą man kilo pamačius mažąją žaidžiant su mano papuošalais. Dabar ir ji turi savo papuošalų kolekciją.

Eikite į žygį

Net jei ėjimą į lauką riboja vaiko sveikata, surengti žygį, tik truputį kitokį, nei įprastai, galima namuose. Taip, namuose. Užriškite vaikui akis, duokite jam ranką ir veskite per kliūtis – ant žemės sudėtas pagalvėles, po stalu, siauru siauru takučiu. Kai keliausite, visas kelionėje pasitaikančias kliūtis vaikui apibūdinkite: „Dabar eisime siauru tiltu, pasistenk nenukristi į vandenį“, „Čia tunelis, reikia ropoti“ ir pan. Kai vaikas savo žygio kelią įveiks, paprašykite, kad dabar per kliūtis vestų jus. Tik parinkite žygio vietą taip, kad aplink nebūtų aštrių kampų. Saugumas už nuotykius svarbiau.

Šokite

Įsijunkite linksmą muziką, mums patinka, kai ji groja truputį garsiau nei įprasta. Ir šokite kartu. Taip, kaip pavyksta, be jokių minčių, tiesiog darykite tai, ką sako jūsų kūnas, kartu su vaikais sukitės ratu, plokite, šokinėkite į viršų ar išgalvokite savo šokio žingsnelius. Mes dažniausiai tokias improvizuotas diskotekas pabaigiame dideliu juoku. Stengiuosi šokius į veiklų sąrašą įtraukti tada, kai diena ir nuotaika niūrios, ir visiems reikia prasiblaškymo, norint greitai pagerinti nuotaiką.

Surenkite koncertą arba spektaklį

Žinau, kad pasirodymai patinka ne visiems vaikams, bet jei jūsų namuose auga dėmesį, pasirodymus, nusilenkimus ir plojimus mėgstantis vaikas, ši veikla jūsų namuose tikrai prigis. Galite būti ir žiūrovais, ir dalyviais, mėgaukitės procesu ir kartu su vaiku kurkite negalvodami apie rezultatą. Iš trijų mano vaikų tik mažoji mėgsta sceną ir viešus pasirodymus. Ji ne tik pati šoka ir dainuoja, bet ir moko mus, pavyzdžiui, visai neseniai mokė savo tėtį baleto žingsnelių.

Paklauskite, ką veikti nori vaikas

Paskutinis punktas tinka tada, kai jau visai nebeturite nei fantazijos, nei jėgų galvoti naujus užsiėmimus. Tiesiog paklauskite vaikų, ką jie nori veikti. Gali būti, kad atsakymas jus nustebins. Kartais atsitinka taip, kad vaikai nenori veikti nieko, arba netrukdomi žaisti patys, savo fantazijų pasaulyje. Aš mokausi stebėti savo vaikus ir kai matau, kad jiems reikia erdvės ir laiko pabūti patiems su savimi, stengiuosi jo suteikti. Mes, tėvai, neturime būti pastovūs savo vaikų linksmintojai, net jei situacija ir yra tokia, kad visi kartu esame užstrigę namuose. Pasitikėkite savo vaikais – jų nuobodulys ar suaugusiųjų negalėjimas užimti įdomia veikla gali būti puiki paskata vaikams patiems sugalvoti veiklų ir žaidimų

Kai darželinukas namuose leidžia ne pirmą dieną ir daugelis veiklų jau išbandytos, prisiminkite, kad geriausi žaidimai vyksta ne su žaislais, bet su tikrais daiktais. Rūšiuokite skalbinius, tvarkykite rūbų spintas, plaukite indus, įtraukite vaikus į kasdienes veiklas, nesvarbu koks jų amžius.. Garantuojame, būsite nustebę, kiek daug ir kaip greitai vaikai išmoksta, ir kaip jiems įdomu daryti „suaugusiųjų darbus“.

Atgal >>


Populiarūs straipsniai