Tiekėjų auditai

Tiekėjus renkamės itin atsakingai ir siekiame, kad 80 proc. „Rimi“ privačios etiketės produktų turėtų kokybės sertifikatus. Tai reiškia, kad gamintojai savo gamykloje privalo turėti sertifikuotą kokybės vadybos sistemą (BRC, ISO 22000, IFS arba kitą, priklausomai nuo produktų kategorijos). Kadangi ne visi gamintojai tokią sistemą turi, kaip alternatyva gali būti taikomas „Rimi“ kokybės auditas.

Audito metu vertinama reali situacija gamybos vietoje, taip pat įdiegta kokybės sistema pagal esamas galimybes ir reikalingumą, atsižvelgiama į teisinius reikalavimus, maisto saugos klausimus, taip pat „Rimi Lietuva“ sutartyje nustatytus reikalavimus. Audito metu auditorius gali konspektuoti, atlikti matavimus, kalbinti darbuotojus, fotografuoti, tikrinti dokumentus, kitus įrašus, įrangos eksploatavimą, jei reikia, paimti mėginius. Apie auditą gamintojas gali būti įspėtas arba ne. 

„Rimi“ privačios etiketės produktų tiekėjų kokybės auditai atliekami, siekiant patvirtinti naujus gamintojus, taip pat reguliariai, atsižvelgiant į metinį audito planą, audituojami ir jau esamų „Rimi“ privačios etiketės produktų gamintojai. Auditą atlieka „Rimi Lietuva“ kokybės departamento darbuotojai pagal specialiai parengtą kontrolinį audito sąrašą. Audito metu nustačius neatitikimų esamiems reikalavimams, gamintojas turi pateikti veiksmų planą, pagal kurį neatitikimai bus pašalinti.