Single image Single mobile image

Gyvenimas be atliekų arba kaip vadovautis požiūriu „nulis atliekų“

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta apie 400 kilogramų buitinių atliekų. Apie pusė jų perdirbama arba kompostuojama, tačiau kone trečdalis vis dar patenka į sąvartynus arba aplinką, teršdamos gamtą, keldamos grėsmę gyvūnijai ir žmonių sveikatai.

Suprantame, kad per vieną dieną nepavyks gyventi taip, jog nepaliktume atliekų, bet šiuo projektu siekiame mažinti jų susidarymą ir apsaugoti gamtą nuo taršos.

Vadovaujantis požiūriu „nulis atliekų“, ne tik siekiame mažinti atliekų susidarymą, bet ir kiek įmanoma ilgiau išsaugoti produktų, medžiagų ar išteklių vertę. Šis požiūris remiasi penkiais paprastais principais – atsisakyk, sumažink, naudok pakartotinai, perdirbk, kompostuok. Jis apima tiek atsakingą prekių gamybą ir paslaugų teikimą, tiek planuojamus apsipirkimus bei kuo platesnį pakartotinį daiktų panaudojimą. Vadovaujantis šiomis taisyklėmis, mažėja susidarančių buitinių atliekų kiekis, saugomi gamtos ištekliai ir neteršiama aplinka.

Prekės be pakuočių „Rimi“ parduotuvėse

Siekdama mažinti poveikį aplinkai bei įgyvendinti 2030-iesiems išsikeltus tvarumo tikslus, „Rimi“, bendradarbiaudama su Baltijos šalių gamintojais, pristato bandomąjį projektą. Jo metu keliose „Rimi“ parduotuvėse Lietuvoje, Vilniuje, įrengtos specialios salelės, kuriose bus galimybė įsigyti iš anksto nesupakuotų arba tik itin lengvai perdirbamose pakuotėse supakuotų aukštos kokybės švaros ir kūno priežiūros prekių.

Ugdydami aplinkai draugiškesnius kasdienius įpročius ir rinkdamiesi atsakingiau, kiekvienas iš mūsų gali mažinti išmetamų atliekų kiekį ir kiekvieną dieną paversti geresne.

Šiuo metu šių prekių galima įsigyti „Rimi“ parduotuvėse Vilniuje:

Kaip įsigyti šiuos produktus?

 

Kosmetikos skyriuje rasite svarstykles, kur nesudėtingai pasisversite savo atsineštą tarą prieš pripildant produktu. Taip pat galėite įsigyti daugkartinio naudojimo tarą.