Single image Single mobile image

Ar kada pagalvojai, kad išmesdami sugedusį maistą mes išmetame ir pinigus į šiukšlių dėžę? Pavyzdžiui, kurdami maisto atliekas dėl netinkamo laikymo, taip pat švaistome pinigus. Maisto atliekų mažinimas reiškia namų ūkių išlaidų mažinimą. 143 milijardai eurų – tai bendra kasmet ES namuose išmetamo maisto kaina. Geriau planuojant maistą ir tinkamai sandėliuojant, šie pinigai gali būti panaudoti smagiam šeimos savaitgaliui ar atostogoms.

Maisto švaistymas daro tiesioginę neigiamą įtaką ir ūkininkų, ir gamintojų, ir mažmenininkų pajamoms. Ekonominiai nuostoliai patiriami visoje maisto tiekimo grandinėje. Maisto švaistymas yra rimta finansinė problema tiek didesnes, tiek mažesnes pajamas gaunančioms šalims. Mažesnes pajamas gaunančiose šalyse daugiausiai pralaimi ūkininkai ir ūkio darbuotojai, nes dėl pasenusios ūkininkavimo technologijos ir blogų laikymo sąlygų daug produkcijos nueina į atliekas. Tuo pačiu metu didesnes pajamas gaunančiose šalyse namų ūkiai patiria didžiausią ekonominį nuostolį – dėl didelio maisto atliekų susidarymo.

Sužinok, kaip dar gali sumažinti maisto švaistymą:

Daugiau informacijos

 

Informacija iš maisto atliekų vadovo „Linkėjimai, maistas“, kuris buvo sukurtas vykdant projektą „Visuotinis požiūris į maisto atliekų mažinimą neformaliajame švietime“ (СSO-LA/2017/388-342). Atsisiųsk knygą čia.