0
0,00 €
Pasirinkti laiką

Geriau planetai

Greičiausiai esate girdėję, kad plastikas kenkia aplinkai. Bet kodėl dabar mes visi turėtume susirūpinti ir imtis veiksmų? Yra keletas svarbių nerimą keliančių dalykų.  

Pasaulyje kasmet pagaminama daugiau nei 300 milijonų tonų plastiko, didžiulė jo dalis tampa atliekomis ir sukelia siaubingas pasekmes: 

  • Toksinai iš plastiko migruoja į maistą – augalus ir gyvūnus. 
  • Gyvūnai dūsta arba įsipainioja į plastikinius gaminius ir miršta iš bado. 
  • Ekosistemos grandinės trikdomos, o rūšys nyksta. 

Jei dabartinės tendencijos tęsis ir toliau, mūsų vandenynuose iki 2050 metų gali būti daugiau plastiko nei žuvų. 
Mažmenininkams neįmanoma visiškai atsisakyti pakuočių, nes pakuotė užtikrina produkto saugumą, pavyzdžiui, ES ekologiškų vaisių ir daržovių negalima parduoti palaidų. Tačiau labai svarbu siekti gamtai saugios pakuotės. 

Kokių veiksmų imasi „Rimi“?

Privataus prekių ženklo asortimente galima rasti tik žuvų, sugautų laikantis atsakingos žvejybos principų (pagal Pasaulio laukinės gamtos fondo žuvų vadovą). Tvariai supakuotą žuvį atpažinsite iš dviejų sertifikavimo žymiklių: ASC tvariai auginamoms žuvims ir MSC tvariai sugautoms žuvims. 
Stengiamės, kad 2025 metais visose privataus prekių ženklo maisto pakuotėse būtų naudojamas tik perdirbamas (daugkartinio naudojimo, pakartotinai užpildomas ir (arba) iš perdirbamos medžiagos pagamintas) plastikas.   
Iki 2023 m. Kosmetikos ir buitinės chemijos gaminiuose neliks mikroplastiko. 
Maisto produktuose naudojamas tik tvarus (RSPO sertifikuotas – „Mass Balance“ lygio) palmių aliejus, tačiau taip pat siekiame nuolat tobulėti. Kitas žingsnis – iki 2025 m. pabaigos naudoti tik tvarų palmių aliejų visuose „Private Label Food“, „Rimi Production“ (RSPO sertifikuotą – „Segregated“ lygio) bei „Private Label Cosmetics & Household“ produktuose (RSPO sertifikuotas – „Mass Balance“ lygio). Plačiau skaitykite čia.
 

Ką galite padaryti?

Labai atsakingas įprotis, kurio galite imtis jau šiandien, yra rūšiavimas. Čia rasite patarimų, kaip savo gyvenimo būdu galite įgyvendinti konkrečius veiksmus. 

Mano paskyra

Pradžia Pristatymas
0 0,00 €