„Rimi Vilniaus maratone“ amžius nesvarbu: bėgime dalyvauja tiek senjorai, tiek vos vaikščioti pradėję vaikai

„Rinkis sveikiau“ straipsniai • 2021 m. Rugpjūtis 11 d.
„Rimi Vilniaus maratonas“ yra didžiausia bėgimo šventė Lietuvoje, kurioje nuo jos atsiradimo 2012 m. jau dalyvavo daugiau nei 100 000 bėgikų. Per devynerius veiklos metus renginys paskatino daugelį žmonių pamėgti fizinį aktyvumą ir reikšmingai prisidėjo prie kintančio visuomenės požiūrio į sveiką gyvenseną.

Nors praėjusiais metais iš beveik 6 700 renginio dalyvių didžiąją dalį sudarė 26-40 m. bėgikai, sporto šventėje dalyvavo labai įvairaus amžiaus žmonės – nuo aktyvių senjorų iki vos pradėjusių vaikščioti vaikų. Panašios įvairovės maratono trasoje tikimasi sulaukti ir šiemet.

Bėgimas – daugiau nei gyvenimo būdas

Panevėžietis Romas Jasinskas negalėtų sakyti, kad bėgioja visą gyvenimą. Jo stažas – „tik“ dvidešimt metų. Aktyviai bėgioti senjoras pradėjo būdamas 57-erių, tačiau bėgikas jau yra įveikęs per 30 skirtingų maratonų tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse ir ne kartą savo amžiaus kategorijoje tapo prizininku. R. Jasinsko rezultatai gėdos nepadarytų ir jaunesniems mėgėjams. Pavyzdžiui, praėjusių metų „Vilniaus maratono“ trasą jis įveikė per kiek daugiau nei 4 val. 30 min., užėmė 360 vietą iš 894 dalyvių, o savo amžiaus kategorijoje buvo pirmas.

Senjoras pasakoja, kad jo bėgimo pradžia buvo kiek netikėta. Nors visą gyvenimą buvo aktyvus, bėgimui per darbus ir kitus kasdienius rūpesčius niekada nelikdavo laiko. Tiesa, pradėjęs bėgioti su draugais, nebegalėjo sustoti: „Bėgimas man yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, padedantis pamiršti tiek rūpesčius ar niūrius prisiminimus iš Sibiro, tiek kitus vargus. Bėgimas padeda man gyventi.“

Nors dabar bėgioja mažiau, anksčiau Romas kas antrą dieną bėgdavo nuo 10 iki 30 kilometrų.

„Visgi, sportas mane lydi kasdien. Vakarais prieš miegą su dviračiu pravažiuoju bent 10 kilometrų, o rytais pabėgioju. Ruošiuosi artėjančiam „Rimi Vilniaus maratonui“ ir planuoju vėl įveikti pilną maratono distanciją“, – savo planais dalijasi R. Jasinskas.

Amžius – ne kliūtis

Tuo tarpu 88-erių vilnietis Leonas Mikaliūnas praėjusių metų maratono trasoje buvo pats vyriausias dalyvis. Vyras tuomet įveikė 1 km distanciją ir taip pat planuoja dalyvauti šių metų „Rimi Vilniaus maratone“, jei tik sveikata nesutrukdys.

„Bėgant mane apima patys geriausi jausmai. Man patinka pabendrauti su kitais bėgikais ir pasidžiaugti puikiu renginiu, kuriame dalyvauja tiek nuostabių žmonių. Nors renkuosi trumpus bėgimus, nuo 1 iki 3 kilometrų, tačiau tuo pačiu atlieku ir įvairias mankštas bei pratimus“, – pasakoja garbaus amžiaus bėgikas.

Anot senjoro, jis pastebi šio sporto naudą ne tik gerai savijautai, bet ir sveikatai. „Bėgimas yra gera sveikatingumo priemonė – jaučiu teigiamą jo naudą. Kiekvieną kartą išbėgus organizmas, rodos, pats reikalauja aktyvumo. Nors nuovargį jaučiu, tačiau jis būna malonus ir kitą dieną norisi dar daugiau fizinio krūvio. Bėgimas man padeda palaikyti gerą sveikatą“, – įsitikinęs L. Mikaliūnas.

Jauniausiam bėgikui – mažiau nei dveji

Didžiausioje bėgimo šventėje Lietuvoje kviečiami dalyvauti visi – amžius ar lytis čia nėra riba. Specialiame vaikų bėgime gali bėgti net patys mažiausi, vos vaikščioti pradėję vaikai. Pernai vaikų bėgime, skirtingose amžiaus kategorijose, varžėsi net 724 dalyviai.

Vienos jauniausių praėjusių metų bėgimo dalyvių, kuriai bėgimo dieną nebuvo nei dvejų, tėtis pasakoja, kad dukrą į vaikų bėgimą sugalvojo užregistruoti, nes pats aktyviai užsiima bėgimo sportu.

„Nuo 2018 m. kasmet bėgioju maratonus, o prieš tai bėgdavau trumpesnes distancijas. Mačiau, kaip Dominyka smalsiai žiūrėdavo į mane, kai ruošdavausi bėgimui, todėl nusprendėme ją užregistruoti į vaikų bėgimą. Tai labai pasiteisino, nes dukra įveikė visą distanciją“, – pasakoja T. Tamulevičius.

Tuo tarpu kitos jaunosios bėgikės, Luknės mama Ingrida prisimena, kad į varžybas dukrą registruoti paskatino vyresnio brolio pavyzdys. „Vyresnėlis mūsų sūnus yra labai judrus ir energingas, todėl skatinome jį savo energiją panaudoti sportuojant. Sūnus pradėjo bėgioti nuo dvejų ir šią tradiciją tęsiame kasmet. Pernai bėgime jis dalyvavo būdamas penkerių, o jo pavyzdžiu noriai pasekė ir mūsų jaunesnė dukra Luknė. Dukrytei tuo metu dar nebuvo nė dvejų metų“, – pasakoja I. Salemonienė.

Abiejų mergaičių tėvai planuoja ir šiemet savo atžalas registruoti į bėgimo šventę. Jie tikina, kad vaikams tai kelia pačias geriausias emocijas ir prisiminimus, o fizinis aktyvumas yra naudingas sveikatai. „Dukros džiaugsmas po bėgimo buvo neišpasakytas, ji džiaugėsi medaliu ir tuo, kad bėgo kartu su vyresniuoju broliu. Šiemet vaikus taip pat užregistravome į bėgimą ir nekantriai laukiame renginio“, – sako Luknės mama.

Dominykos tėtis taip pat pritaria, kad jo dukrai dalyvavimas bėgime buvo svarbi patirtis. „Po finišo dukra labai džiaugėsi. Didesnę laimę jai suteikė ne medalis, bet marškinėliai, kuriuos ji vis dar nešioja. Nors tuo metu jie jai buvo šiek tiek didoki, dabar puikiai tinka. Dukra žino, kad tai yra jos bėgimo marškinėliai ir kiekvieną kartą, užsidėjusi juos, prisimena bėgimą. Nekantriai laukiame rudens“, – teigia mergaitės tėtis.

„Dalyvauti vaikų bėgime „Rimi Vilniaus maratonas“ kviečia visus vaikus nuo 2 iki 12 metų. 200 m distancijos bėgimas šiemet vyks rugsėjo 12 d., Gedimino prospekte. Startas – Odminių skveras, o finišas – prie Vinco Kudirkos aikštės. Sėkmingai kirtę finišo liniją visi vaikai bus apdovanoti specialiais atminimo medaliais. Senjorai ir kiti maratono dalyviai pagal savo individualų pasiruošimą galės rinktis net iš 5 skirtingų distancijų: 42, 21, 10, 5 kilometrų arba 1500 metrų ilgio trasas. Planuojama, kad „Rimi Vilniaus maratonas“ vyks griežtai laikantis rekomendacijų ir apribojimų renginiams, jame daug dėmesio bus skiriama bėgikų ir sirgalių saugumui užtikrinti.

„Rimi Vilniaus maratono“ informacija ir nuotraukos


Populiarūs straipsniai