2017

„Rimi Lietuva“ pozicija dėl gyvūnų gerovės klausimų

2017/12/19

Socialinės atsakomybės klausimai yra labai svarbūs „Rimi Lietuva“ veikloje. Norėdami pateikti geriausios kokybės produktus pirkėjams, mes aktyviai bendradarbiaujame su tiekėjais ir nustatome konkrečius socialinės atsakomybės kriterijus, kuriuos jie turi įgyvendinti savo veikloje, kad galėtų tiekti produktus į „Rimi“ parduotuves. Matome, kad pirkėjams rūpi ne tik, ar produktas yra kokybiškas ir kokia jo kaina, bet vis dažniau jie domisi, kaip produktas buvo pagamintas. Mums svarbu, kad prekės, kurias parduodame savo parduotuvėse, būtų pagamintos remiantis geriausia praktika, o jų gamybos būdai atitiktų aukščiausias kokybės normas, teisės ir tvarumo principus.

Mums yra ypatingai svarbu, kad gyvūninės kilmės produktų gamybos metu būtų laikomasi svarbiausių gyvūnų gerovės standartų.

Jau nuo 2015 m. visi „Rimi Lietuva” tiekėjai kartu su tiekimo sutartimi pasirašo ir Tvarumo priedą, kuriuo įsipareigoja užtikrinti aukštus gyvūnų gerovės standartus. Tai reiškia, kad:

·         su gyvūnais turi būti gerai elgiamasi, jie turi būti apsaugoti nuo nebūtinų kančių ir ligų;

·         gyvūnai turi būti laikomi ir prižiūrimi gyvūnams palankioje aplinkoje, kuri padeda išsaugoti jų sveikatą ir natūralią elgseną;

·         gyvūnai turi gauti tinkamą priežiūrą ir dėmesį.

Tai pat šiame dokumente nurodoma, kad priimtinai gyvūnų gerovei užtikrinti pageidautina, kad  gamybos vietos  būtų įdiegusios trečiosios šalies audituojamą sistemą, o antibiotikai ir (arba) hormonai gyvulininkystėje neturi būti naudojami prevenciniams tikslams.

Priedą yra pasirašę visi mūsų tiekėjai (išskyrus tuos, kurie turi savo įmonės Tvarumo politiką, ir ji neprieštarauja „Rimi“ tvarumo politikai).

„Rimi“ visose Baltijos valstybėse yra nusprendusi siekti iki 2025 m. nutraukti prekybą narvuose auginamų vištų kiaušiniais.

Lietuvoje mūsų parduotuvėse prekiaujame visų kategorijų kiaušiniais, 2016 m. pradėjome prekiauti „Rimi“ privačios etiketės ant kraiko laikomų vištų kiaušiniais.

Siekdami minėto tikslo iki 2025 m. atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių, mes aktyviai bendradarbiaujame su tiekėjais, taip pat pradėjome pirkėjų švietimo kampaniją skatindami sąmoningą pasirinkimą. Mes ėmėmės iniciatyvos ir gyvūnų gerovės klausimą, kurį būtina spręsti, iškėlėme visų prekybos įmonių lygiu, o bendradarbiaudami su Lietuvos veterinarijos ir maisto tarnyba siekiame, kad produkcijos gamintojai atkreiptų dėmesį į gyvūnų gerovę bei užtikrintų tinkamas auginimo sąlygas. 

Mes pakvietėme prisijungti prie šių iniciatyvų nevyriausybines organizacijas, dirbančias gyvūnų gerovės srityje ir tikimės aktyvaus jų dalyvavimo sprendžiant gyvūnų gerovės klausimus, nes tikime, kad kartu galime pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų.

Spausdinti

Klientų aptarnavimas

8 800 29 000
info.lt@rimibaltic.com

Privatumo taisyklės

Patikrinkite dovanų kortelės likutį Patikrinkite dovanų kortelės likutį

Bendraukime!

 
Prenumeruoti
 

Kraunasi

Patikslinkite paiešką

Uždaryti

Uždaryti

Užduoti klausimą

Jei turite pasiūlymų, pastabų ar klausimų, užpildykite formą

Sutinku su privatumo taisyklėmis
Atšaukti

Užpildykite laukus pažymėtus *